play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Trwa nabór studentów na Uniwersytet Śląski w Katowicach

today8 czerwca 2021

Background

To już pora! Tegoroczni maturzyści i wszyscy pozostali chętni muszą się decydować i podejmować odpowiednie kroki. Minął już tydzień odkąd rejestrację na studia rozpoczęła największa uczelnia wyższa w naszym regionie – Uniwersytet Śląski w Katowicach.

1 czerwca rozpoczęła się rekrutacja na studia na Uniwersytecie Śląskim. Zapisy odbywają się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów pod adresem: https://irk.us.edu.pl. Uczelnia oferuje 85 kierunków, ponad 200 specjalności, 4 kampusy.  Wszystkie placówki są dostosowane także dla studentów z niepełnosprawnościami.

To już najwyższa pora dla tegorocznych maturzystów i wszystkich pozostałych młodych ludzi, zamierzających podjąć studia, by wybrać kierunek swojego kształcenia i zadbać o wypełnienie wszystkich obowiązków związanych z rejestracją na studia.

Jak mówi rektor uczelni, profesor Ryszard Koziołek, jeszcze nigdy w historii nie było takiego roku akademickiego, w którym studenci z taką niecierpliwością oczekiwaliby podjęcia studiów na realnym Uniwersytecie. Funkcjonowanie uczelni w Katowicach jest bowiem już od roku bardzo mocno ograniczone. Przeważająca część zajęć akademickich odbywa się w formie zdalnej. Nie inaczej będzie wyglądać rozpoczynająca się już w przyszłym tygodniu sesja egzaminacyjna.

Jeśli sytuacja epidemiczna nie pogorszy się w sposób znaczący jesienią, jest nadzieja, że kolejny rok akademicki studenci spędzą już w murach uczelni i w akademikach. Dla pierwszorocznych, którzy naukę na UŚ-u podjęli w poprzednim październiku będzie to pierwsza okazja, by w pełni zaznać studenckiego życia.

Fot. Facebook/Uniwersytet Śląski w Katowicach

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content