play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Trwa renowacja zrujnowanego bloku na granicy Piekar i Bytomia

today20 maja 2020

Background

Trwa renowacja zrujnowanego bloku na granicy Piekar i Bytomia. Powstaje jak feniks z popiołów. Zniszczony szkieletor czyli blok dawnego hotelu robotniczego, przy ulicy Siemianowickiej 105 b w Bytomiu przechodzi metamorfozę. Rozpadające się ruiny już wkrótce zostaną zamienione na mieszkania. Planuje się 54 lokali mieszkalnych z pełnym węzłem sanitarnym. Bloki na granicy Piekar i Bytomia ul. Siemianowickiej 105 a, b i e systematycznie popadały w ruinę, stając się niebezpiecznymi pustostanami. Kilka lat temu Bytom przejął obiekty, z zamiarem przekształcenia ich na mieszkania. Docelowo ma ich powstać aż 163.  Całość inwestycji pochłonie kwotę ponad 21 mln zł. 

Renowacja zrujnowanego bloku na granicy Piekar i Bytomia odbywa się w kilku etapach.  W tej chwili prace remontowe są mocno zaawansowane. Wykonano termomodernizację,  zamontowano okna, wymieniono pokrycie dachu, wykonano tynki, wylewki i instalacje. Kolejne prace obejmują położenie glazury, montaż drzwi wewnętrznych i wyposażenia łazienek oraz prace na zewnątrz budynku. W planach budowa parkingu i placu zabaw. Blok ma zostać oddany do użytku w lipcu. Całkowity koszt metamorfozy bloku to 7,5 miliona zł.

W planach także przebudowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej, oświetlenia ulicznego oraz budowy drogi. 130 metrów drogi uzupełni chodnik oraz lampy.

fot. bytom.pl ( budynki przed modernizacją)

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content