play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Trwa Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Bezpłatne webinary na wyciągnięcie ręki

today17 listopada 2020

Background

Trwa Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Śląski Klaster Internetu Rzeczy SINOTAIC oraz Śląskie Centrum Przedsiębiorczości zapraszają na cykl bezpłatnych webinarów dla firm z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Głównym tematem wirtualnych spotkań jest przedstawienie korzyści związanych z cyfryzacją i robotyzacją, a także pakiety wparcia dla przedsiębiorców w ramach programu „Śląskie 4.0”.

Firmy z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw czeka wiele wyzwań w związku z trudnościami wywołanymi przez pandemię koronawirusa. Raporty gospodarcze wskazują, że w sposób zauważalny już w ciągu 10 lat ubędzie pracowników na rynku pracy, koszty pracy według prognoz Eurostatu zaczną drastycznie rosnąć, a europejskie firmy zwiększą konkurencyjność poprzez inwestycje setek milionów euro w systemy przemysłowego Internetu Rzeczy.

Śląski Klaster Internetu Rzeczy SINOTAIC we współpracy z partnerami z regionu przygotował kompleksowy program cyfryzacji, automatyzacji i robotyzacji dla MŚP: „Śląskie 4.0”, w którym oferuje pełne wsparcie dla zainteresowanych firm od analizy gotowości technologicznej przez dostarczenie polskich rozwiązań technologicznych po narzędzia finansowania wdrożeń. W niepewnych czasach śląskie organizacje oraz Zarząd Województwa, aby pomóc przedsiębiorcom, proponują w ramach programu bezpłatne webinary #cyfrowe MŚP z praktycznymi wskazówkami dla właścicieli firm.

Za nami pierwszy dzień bezpłatnych webinarów, kolejne zaplanowano w czwartek 19 listopada:

19.11. 2020r. (czwartek)

9:00 – 9:40

Czy poprzez cyfryzację przedsiębiorstwa zwiększam zagrożenie cyberatakami? Kilka prostych zasad cyberbezpieczeństwa w każdej firmie.

Marek Ostafil, Śląski Klaster Internetu Rzeczy SINOTAIC

9:50 – 10:30

W czym może pomóc mi robot, czyli o korzyściach z automatyzacji.

Aleksander Stanik, Smart Secure Networks

10.40 – 11.20

Narzędzia finansowania rozwiązań w zakresie cyfryzacji i robotyzacji.

Piotr Kryjom, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content