play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Trwa ustalanie okoliczności tragicznego pożaru w Piekarach Śląskich

today24 maja 2021

Background

Piekarscy policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności i przyczyny pożaru, do którego doszło w jednym z mieszkań domu wielorodzinnego w Piekarach Śląskich przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie.

Do pożaru doszło w  sobotnie popołudnie, w budynku wielorodzinnym przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. Po zgłoszeniu zdarzenia piekarskim strażakom, niezwłocznie na miejsce skierowano wszystkie służby, które zabezpieczyły teren i podjęły akcję gaśniczą.

Jak się okazało, w mieszkaniu podczas wybuchu pożaru znajdowały się trzy osoby. Dwie z nich zdołały samodzielnie opuścić budynek przed przybyciem służb ratowniczych.

Niestety podczas sprawdzania obiektu w mieszkaniu ujawnione zostały zwłoki 62-letniego mężczyzny. Ciało decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, która wskaże dokładną przyczynę śmierci mężczyzny.

Czynności na miejscu prowadzone były przez piekarskich śledczych pod nadzorem prokuratora oraz w obecności biegłego z zakresu pożarnictwa. Teraz śledczy zajmą się wyjaśnieniem przyczyny i okoliczności, w jakich doszło do pożaru. Pozostali lokatorzy wrócili do swoich mieszkań po sprawdzeniu przez Straż Pożarną stężenia dwutlenku węgla.

Źródło/fot. Śląska Policja/Piekary Śląskie

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content