play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Trwa ustalanie przyczyn pożaru w Warszowicach. Gasiło go 14 zastępów straży

today23 kwietnia 2021

Background

Po ostatnich pożarach w Jaworznie i Mysłowicach, wczoraj w naszym regionie doszło do kolejnego. Tym razem strażacy interweniowali w Warszowicach. Na szczęście tym razem nikt nie ucierpiał. Trwa szacowanie strat.

Nikt nie ucierpiał ale było bardzo groźnie. W Warszowicach przy wiślance na trasie Katowice-Skoczów spłonął w nocy dach budynku gospodarczego. Ogień naruszył też sąsiadujący z nim dom mieszkalny. Cztery osoby, w tym dwoje dzieci, opuściły budynek jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. Z żywiołem przez kilka godzin walczyło 14 zastępów. Sytuacja została opanowana wczoraj przed północą. Trwa szacowanie strat i ustalanie przyczyn zaprószenia ognia.

To nie jedyny pożar w naszym regionie w dobiegającym końca tygodniu. Wczoraj informowaliśmy o pożarze w Jaworznie. Tam również na szczęście nie było ofiar i rannych. Tragicznie skończył się natomiast środowy pożar budynku wielorodzinnego w Mysłowicach. Tam, mimo starań ratowników nie udało się uratować życia mężczyzny, który przebywał w objętym pożarem mieszkaniu. Druga osoba znajdująca się tam osoba została śmigłowcem LPR przetransportowana do szpitala.

 

Fot. Zdjęcie poglądowe

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content