play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Trwają badania pracowników Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego na ulicy Ceglanej w Katowicach

today13 maja 2020

Background

Trwają badania pracowników Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego na ulicy Ceglanej w Katowicach. 200 testów dla pracowników na obecność SARS – CoV-2 trafiło do katowickich szpitali na ulicach: Ceglanej i Medyków. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego ŚUM w Katowicach jako jedyna w województwie śląskim placówka medyczna została wytypowana przez Fundację TVN „Nie Jesteś Sam”, ALAB laboratoria oraz firmę Amazon, do przeprowadzenia darmowych testów na obecność koronawirusa. Pierwszą turę 100 badań przeprowadzono w ubiegłym tygodniu w lokalizacji na ulicy Medyków, dzisiaj zostanie przebadanych kolejnych sto osób w szpitalu na ulicy Ceglanej.  Do tej pory wszystkie wyniki były ujemne.

Trwają badania pracowników Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego na ulicy Ceglanej w Katowicach. Wymazy są przeprowadzane w specjalnym Mobilnym Centrum Pobrań – wymazobusie, w trakcie godziny można pobrać 6 wymazów. Należy zaznaczyć, że zachowane są wszelkie środki ostrożności. Zastosowane testy to metoda RT-PCR, to test z certyfikatem IVD, zgodny z rekomendacją WHO.

W pierwszej kolejności przebadane zostaną zespoły przesiewowe, pracownicy Izb Przyjęć oraz zespoły anestezjologiczne. W naszym Szpitalu do akcji wytypowani zostali pracownicy medyczni będący osobami z tzw. Pierwszej linii frontu, a więc osoby będący personelem przesiewu, personelem pracującym w Izbach Przyjęć Szpitala oraz zespołami anestezjologicznymi– wyjaśnia dr n. med. Piotr Gościniewicz, Okulista, Kierownik Izby Przyjęć ul.Ceglana 35. Personel naszego Szpitala bardzo chętnie przystąpił do akcji. Traktujemy akcje jako akcję profilaktyczną, chodzi nam przede wszystkim o bezpieczeństwo naszych pacjentów, personelu medycznego oraz naszych bliskich.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content