play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Ruda Śląska

Trwają badania przesiewowe ponad 3 500 pracowników śląskich kopalń

today5 czerwca 2020

Background

Trwają badania przesiewowe ponad 3 500 pracowników śląskich kopalń. Testy są przeprowadzane w KWK Ziemowit, KWK Marcel i KWK Jastrzębie – Bzie. W sumie w województwie śląskim na COVID-19 zachorowało już 8 867.

Ponadto zakażeniu koronawirusem ulegli kolejni mieszkańcy województwa: 4 mieszkańców powiatu zawierciańskiego (najstarszy 69, najmłodszy 59 lat), 2 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (starsi kobieta i mężczyzna), starsza mieszkanka Rybnika, 3 mieszkanki powiatu rybnickiego (starsza, w średnim wieku i w sile wieku), 20 mieszkańców Bytomia (najstarszy 92, najmłodszy 32 lata), 6 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najmłodszy 7, najstarszy 59 lat), starsza mieszkanka Żor, 5 mieszkańców Zabrza (najstarszy 59, najmłodszy 19 lat), 7 mieszkańców powiatu będzińskiego (najstarszy 66, najmłodszy 13 lat), mieszkanka powiatu lublinieckiego w średnim wieku, mieszkaniec Sosnowca w średnim wieku, 2 mieszkanki powiatu żywieckiego w sile wieku, 5 mieszkańców powiatu bielskiego (najstarszy 64, najmłodszy 23 lata), 3 młode mieszkanki Chorzowa, starszy mieszkaniec powiatu częstochowskiego, 2 mieszkańców Gliwic (starszy i w średnim wieku), mieszkanka powiatu kłobuckiego w średnim wieku, mieszkanka Świętochłowic w sile wieku, 11 kolejnych mieszkańców powiatu zawierciańskiego (najstarszy 93, najmłodszy 58 lat), mieszkaniec Katowic w średnim wieku, 2 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (starszy mężczyzna i kobieta w sile wieku), mieszkanka Rudy Śląskiej w średnim wieku.
44 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało. Tylko 4 z nich wymagało hospitalizacji pod opieką lekarzy, pozostali w dobrym stanie dochodzili do zdrowia w swoich domach pod nadzorem służb sanitarnych. Najstarszy z wyleczonych ma 81 lat i mieszka w powiecie żywieckim, najmłodszy ma 7 lat – to mieszkanka Katowic. Obecnie mamy już 2 133 osoby, które wyzdrowiały z koronawirusa.
Obecnie mamy ponad 4 600 zakażonych pracowników kopalń, z czego 3 749 to osoby z badań przesiewowych. Przetestowano już ponad 150 tys. próbek pobranych od mieszkańców województwa, z czego ponad 53,5 tys. to badania przesiewowe. Dzisiaj trwają testy w KWK Ziemowit, w której planowane jest pobranie 1000 próbek, KWK Marcel (1100 osób), ruszają badania w KWK Jastrzębie – Bzie (1500 osób). W weekend testy będą kontynuowane w tych zakładach pracy.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content