play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Rybnik

Trwają poszukiwania nad Zalewem Rybnickim. Bawiła się tam grupa znajomych ZDJĘCIA

today14 lipca 2021

Background

Od wczoraj, od godziny 13:00, na terenie Zalewu Rybnickiego trwają poszukiwania mężczyzny. 52-letni obywatel Ukrainy wszedł do wody wraz ze swoimi kolegami w miejscu nieprzeznaczonym do pływania. Do tej pory służby nie odnalazły mężczyzny.

Wczoraj około godziny 13:00 Rybniccy wodniacy, pełniący służbę w rejonie zalewu rybnickiego, patrolując teren akwenu, napotkali grupę obywateli Ukrainy, którzy wchodzili do wody w miejscu do tego nieprzeznaczonym. W trakcie rozmowy z mężczyznami okazało się, że jeden z nich nie wyszedł na brzeg, zniknął z pola widzenia i nie ma z nim kontaktu. Na brzegu pozostały jedynie jego ubrania. Służby rozpoczęły poszukiwania 52-letniego obywatela Ukrainy.

Wczorajsze poszukiwania trwały do późnych godzin wieczornych. Przeszukany został pas przybrzeżny oraz teren wokół zalewu rybnickiego. Policja wykorzystywała w tym celu łodzie motorowe, psy służbowe oraz drona. Nurkowie ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Bytomia badali teren dna zalewu, wspomagając się sonarem. Państwowa Straż Pożarna z Rybnika także prowadziła poszukiwania przy wykorzystaniu łodzi. Dodatkowo w poszukiwaniach pomagało Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Służby nie odnalazły mężczyzny.

Dziś w godzinach porannych wznowiono poszukiwania na wodzie. Łodzie motorowe Policji wraz ze wsparciem Państwowej Straży Pożarnej z Rybnika, Straży Rybackiej oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeszukują teren całego zbiornika wodnego. Do poszukiwań zaangażowano także drona policyjnego.

– Apelujemy do wszystkich mieszkańców o rozwagę przy aktywnościach nad wodą, zachowywanie się zgodnie z obowiązującymi przepisami i wybieranie do kąpieli dozwolonych miejsc – apelują policjanci.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content