play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Trzeba dokończyć A1 pod Częstochową. Ruszył przetarg na wykonanie

today24 czerwca 2020

Background

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dokończy budowę wiaduktu autostradowego nad linią kolejową na węźle Częstochowa Północ oraz jezdnię autostrady A1 na długości 460 m w jego otoczeniu.

Na autostradowej obwodnicy Częstochowy trwają jeszcze roboty. Trwa postępowanie przetargowe dotyczące budowy Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) Gorzelanka Wschód i Zachód, Wierzchowisko Wschód oraz Obwodu Utrzymania Autostrady Lgota. Ostatnim przetargiem dla tego odcinka autostrady A1 będzie postępowanie, które wyłoni wykonawcę robót wykończeniowych.

Zamówienie obejmuje dokończenia wiaduktu autostradowego z wykorzystaniem, składowanych na placu prefabrykacji w rejonie węzła Częstochowa Północ oraz wykonanie robót drogowych na jezdni głównej w rejonie obiektu. Po wykonaniu prac budowlanych konieczne będzie uzyskanie decyzji zezwalającej na użytkowanie.

W ramach tego zadania wykonawca przeprowadzi m.in.: roboty związane z wytyczeniem i obsługą geodezyjną budowy obiektu, przygotowanie i montaż zbrojenia; roboty w zakresie montażu konstrukcji stalowej, izolacji, odwonienia i drenażu. Przyjdzie też pora na przeprowadzenie próbnego obciążenia statycznego i dynamicznego obiektu, wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego, montaż słupów oświetleniowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz roboty nawierzchniowe .

Zamawiający wymaga, aby roboty wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie zostały ukończone w ciągu 9 miesięcy od podpisania umowy (bez okresu zimowego). Na razie, do 28 lipca, GDDKiA czeka na oferty.

źródło/foto: GDDKiA

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content