play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Trzecia edycja Festiwalu Pieśni Tradycyjnej już w marcu

today19 lutego 2020

Background

Trzecia edycja Festiwalu Pieśni Tradycyjnej „Jedyn, dwa, trzi, sztyry, czyli solo, w duecie, w trio, w kwartecie” odbędzie się 5 marca 2020 roku w Miejskim Domu Kultury „Ligota” w Katowicach-Ligocie. W Festiwalu mogą wziąć udział wszystkie osoby (dzieci, młodzież i dorośli),  które  wykonują ludowe pieśni solo bądź zespołowo ( solo, w duecie, w trio i w kwartecie). Celem konkursu jest rozwijanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży i dorosłych, popularyzacja walorów pieśni ludowych, promocja wyróżniających się wykonawców, integracja międzypokoleniowa.

Trzecia edycja Festiwalu Pieśni Tradycyjnej odbędzie się już w marcu. 5 marca o godzinie 10.00 w sali kameralnej imienia profesora Szafranka w Miejskim Domu Kultury „Ligota” w Katowicach Ligocie, przy ulicy Franciszkańskiej 33. Podczas Festiwalu uczestnicy będą zobowiązani do zaprezentowania na scenie dwóch pieśni tradycyjnych – śląskiej (obowiązkowo) oraz ludowej pieśni z innego regionu Polski (mogą być dwie śląskie pieśni).  Warunkiem przystąpienia do konkursu jest akompaniament akustycznego instrumentu – bez wykorzystania sprzętu nagłaśniającego. Pomysłodawcą Festiwalu jest Grzegorz Płonka, znany muzyk i propagator pieśni ludowych.

Partnerami w organizacji Festiwalu są: Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach oraz „Śląsk Folkowy”. Koordynatorem Festiwalu jest Grzegorz Płonka (mail: coolturniak@mdkligota.pl). Regulamin Festiwalu oraz Kartę zgłoszeniową można pobrać na stronach: www.mdkligota.pl oraz facebook.com/mdkligota.

Kartę zgłoszeniową należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 03.03.2020 r. na adres: Miejski Dom Kultury „Ligota”, ul. Franciszkańska 33, 40-708 Katowice, fax: 32/ 252-32-34 lub na adresy mailowe: mdk@mdkligota.pl lub coolturniak@mdkligota.pl z dopiskiem „1, 2, 3, 4”. Opłata akredytacyjna wynosi 10 zł. od podmiotu wykonawczego.

Koncert Laureatów odbędzie się 14 marca o godz. 17:00 w Sali kameralnej im. prof. K. Szafranka w siedzibie MDK „Ligota”.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content