play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Trzecia zmiana w fabryce silników Groupe PSA w Tychach

today2 września 2020

Background

Zakład Groupe PSA w Tychach uruchomił trzecią zmianę produkcyjną. Fabryka prowadzi, od stycznia 2019 r., regularną produkcję trzycylindrowego silnika benzynowego PureTech, który trafia pod maski samochodów marek: Citroen, Peugeot czy Opel.

Jak przekonuje dyrekcja firmy wcześniej tyski zakład został zmodernizowany w oparciu o „firmową” filozofię „Idealnej Fabryki Groupe PSA”, zwiększając wydajność i elastyczność. Tyski zespół wypracował efektywny model funkcjonowania, który pozwala mu na sprawne dostosowywanie się do szybko zmieniających się warunków rynkowych. Dzięki temu podejmuje kolejne wyzwania i opiera się kryzysowi wywołanemu pandemią koronawirusa.

Trzecia zmiana produkcyjna w tyskim zakładzie uzupełnia dotychczasowy, dwuzmianowy, system produkcji. Rozszerzenie działalności przedsiębiorstwa pozwala na ochronę zatrudnienia dla wszystkich jego 600 pracowników. Ponadto, umożliwia utworzenie 110 dodatkowych miejsc pracy, które zostały zaoferowane pracownikom siostrzanego zakładu w Gliwicach, produkującego obecnie w organicznym zakresie.

– Uruchomienie trzeciej zmiany pozwala nam dać stabilne zatrudnienie wszystkim 710 pracownikom, co jest szczególnie ważne w tych trudnych ekonomicznie czasach. Jesteśmy silnym zespołem, który jest gotowy do dalszego działania i przezwyciężenia trudności, które przynosi kryzys zdrowotny i ekonomiczny, mówi Janusz Puzoń, dyrektor fabryki Groupe PSA w Tychach.

Od 1 września, produkcja w tyskim zakładzie odbywa się w rotacyjnym systemie trzyzmianowym, w pełnym reżimie sanitarnym COVID-19 w celu ochrony zdrowia pracowników.

źródło: Groupe PSA

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content