play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

„Trzeźwa A4”. Trwają policyjne działania na autostradzie

today7 czerwca 2021

Background

Policjanci mysłowickiej drogówki, wspierani przez mundurowych z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach, prowadzą od rana wzmożone kontrole na autostradzie A4. Stróże prawa sprawdzają przede wszystkim stan trzeźwości kierujących, a także ich uprawnienia. Mundurowi zatrzymali już 1 kierowcę pod działaniem narkotyków i 1 w stanie po użyciu alkoholu.

trzy policyjne radiowozy na pasie awaryjnym autostrady a4

Od wczesnych godzin porannych rozpoczęły się wzmożone działania policjantów mysłowickiej drogówki i Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach. Stróże prawa kontrolują przede wszystkim stan trzeźwości kierujących, czy nie znajdują się pod działaniem narkotyków i ich uprawnienia do kierowania. Badania stanu trzeźwości prowadzone są z wykorzystaniem jednorazowych ustników. Niestety znów zdarzyli się kierowcy będący na bakier z maksymą „Prowadzę – jestem trzeźwy”.

Tuż przed godziną 7 policjanci zatrzymali 33-letniego kierowcę ciężarowego mana, u którego badanie alkomatem wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Przed godziną 8 natomiast w ręce policjantów wpadł 38-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, który kierował renault. Badanie narkotesterem wykazało, że w jego organizmie znajduje się amfetamina. Mężczyźnie została pobrana krew do badań. Od wysokości stężenia narkotyku we krwi będzie zależała kwalifikacja prawna jego czynu.

 

Źródło/fot.: Śląska Policja/Mysłowice

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content