play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Trzy akty Dnia Teatru Publicznego w sosnowieckim teatrze

today19 maja 2020

Background

Świętowanie Dnia Teatru Publicznego w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu zostało rozpisane na trzy akty. Dzisiaj wieczorem propozycja dla dzieci, w czwartek emisja jednego z najpopularniejszych i najważniejszych spektakli czyli przedstawienia „Korzeniec”. Będzie można także zajrzeć za kulisy powstającej sztuki. Wszystko oczywiście online…

Trzy akty Dnia Teatru Publicznego. Teatr Zagłębia w ramach Dnia Teatru Publicznego zaprezentuje trzy transmisje wideo – spektakl „Korzeniec” w reż. Remigiusza Brzyka, bajkę Małgorzaty Saniak-Grabowskiej oraz pokaz pracy nad nowym spektaklem „Republika Marzeń” w reż. Jacka Jabrzyka.

Od 2015 roku jest obchodzony – również w Teatrze Zagłębia – Dzień Teatru Publicznego i akcja z nim związana, „Bilet do teatru za 350 groszy”. W tym roku ze względu na nadzwyczajne okoliczności formuła akcji się zmieniła, a obchody wydarzenia zostały przeniesione do sieci. Także Teatr Zagłębia zaprasza widzów na swoje strony online – przede wszystkim na profil facebookowy, gdzie w dniach od 19 do 23 maja przedstawi swoje propozycje spędzenia czasu z teatrem.

Dzień Teatru Publicznego w Teatrze Zagłębia rozpocznie się we wtorek 19 maja o godz. 19:00 wieczorynką w formie teatru cieni przygotowaną przez Małgorzatę Saniak-Grabowską. Dwa dni później – 21 maja o godz. 19:00 – odbędzie się premiera transmisji spektaklu „Korzeniec” na podstawie książki Zbigniewa Białasa w adaptacji Tomasza Śpiewaka i reżyserii Remigiusza Brzyka. Po spektaklu kameralną dyskusję dla wszystkich, którzy chcieliby porozmawiać o spektaklu, poprowadzi edukatorka teatralna, Agata Kędzia.

Z kolei w sobotę 23 maja, w związku z poluzowaniami dotyczącymi prób i produkcji teatralnych wprowadzonymi przez ministerstwo, Teatr udostępni pokaz pracy nad nową premierą teatralną – spektaklem „Republika Marzeń” w reż. Jacka Jabrzyka z dramaturgią opracowaną przez Wojtka Zrałka-Kossakowskiego. Prace nad spektaklem rozpoczęły się już w poniedziałek.

Wszystkich zainteresowanych sosnowiecka scena zaprasza na swój profil na Facebooku oraz stronę www.teatrzaglebia.pl

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content