play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Trzy nowe przypadki koronawirusa w woj. śląskim – w tym dziecko!

today17 marca 2020

Background

Trzy nowe przypadki koronawirusa w województwie śląskim – w tym dziecko! Jak udało się ustalić naszemu reporterowi, trzy nowe przypadki to dziecko w Częstochowie i dwóch mężczyzn w Tychach.

Reporter Radia Piekary ustalił, że jednym z trzech nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie śląskim jest dziecko, które zaraziło się od osoby ze swoje najbliższego otoczenia. Ta wróciła z zagranicy.

Dwa kolejne przypadki to mężczyźni w sile wieku z Tychów. Jeden z nich przebywa aktualnie w kwarantannie domowej, drugi jest izolowany.

Przypomnijmy, że obecnie w województwie śląskim pojawiło się już 21 przypadków koronawirusa. W Polsce zakażonych jest już 205 osób, pięć z nich zmarło.

„21 przypadków w województwie śląskim W szpitalu w Częstochowie przebywa kilkuletnie dziecko, które zaraziło się koronawirusem od osoby z najbliższego otoczenia. Stan dziecka jest dobry, w kwarantannie są wszyscy, którzy mieli z nim kontakt. W szpitalu w Tychach, w stanie dobrym, przebywa mężczyzna w sile wieku, który także zakaził się od osoby z najbliższego otoczenia. W izolacji domowej z kolei przebywa starszy mężczyzna, który powrócił z Austrii. Zgodnie z procedurami został objęty kwarantanną przez służby sanitarne, a gdy wystąpiły objawy, udał się do szpitala w Tychach. Lekarz chorób zakaźnych zdecydował, iż stan zdrowia pozwala na to, aby mężczyzna leczył się w domu” – przekazała Radiu Piekary Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content