play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Trzy wymazobusy wyjeżdżają na katowickie ulice

today15 kwietnia 2020

Background

Trzy wymazobusy wyjeżdżają na katowickie ulice – poinformowała naszego reportera Ewa Lipka z Urzędu Miasta w Katowicach. Te działania mają usprawnić przeprowadzanie testów na obecność koronawirusa wśród mieszkańców. 

Katowice wykupują dodatkowe testy na koronawirusa dla swoich mieszkańców. Od dziś na drogach w tym mieście pojawią się opłacone przez miasto trzy wymazobusy, które będą badać mieszkańców pod kątem chińskiego patogenu. 

Próbki będą pobierane codziennie przez około 6 do 8 godzin. W tym czasie jedna ekipa jest w stanie zebrać próbki z około 50 adresów, co w skali trzech ekip i miesiąca daje nam realizację minimum trzech tysięcy testów zrealizowanych dodatkowo. Jeśli pod danym punktem adresowanym będzie do przebadania większa liczba osób, to także ta ilość zrealizowanych testów będzie większa – mówiła Ewa Lipka z Urzędu Miasta w Katowicach. 

Koszt pracy jednego dnia tych trzech ekip to 1000 złotych. Niewykluczone, że jeśli zajdzie taka potrzeba to w Katowicach pojawi się ich więcej.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content