play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Trzy wypadki, dwie ofiary śmiertelne. Tragiczny początek sezonu motocyklowego

today12 maja 2021

Background

Pięć dni, trzy wypadki, dwie ofiary śmiertelne i dwóch poszkodowanych. Tak w liczbach wygląda tragiczny początek sezonu motocyklowego na śląskich drogach.

Ten sezon zaczyna się wyjątkowo źle. Mija zaledwie pięć dni, w których da się wyjechać motorem, i mamy pierwsze drogowe wypadki z udziałem motorów.

Tragicznie między Piekarami Śląskimi i Bytomiem

W piątek na DW 911 łączącej Bytom z Piekarami Śląskimi doszło do zdarzenia, w którym śmierć poniósł 41-letni motocyklista. Niemalże w tym samym miejscu, w niedzielę, 43-letni kierujący motocyklem wraz z pasażerką trafili do szpitala w wyniku doznanych obrażeń po zakończeniu jazdy na barierkach.

Śmierć w Gliwicach

Po kolejnych dwóch dniach, wczoraj, na DK 88 w Gliwicach zginął kolejny motocyklista. Miał 55 lat. A to niestety dopiero początek sezonu…

Kierowcy – pamiętać o bezpieczeństwie

Stąd, nie bez powodu policja drogowa przypomina o niebezpieczeństwach związanych z podróżowaniem na motocyklu. Zainaugurowano akcję „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Motocykl, motorower, skuter czy rower to środki transportu, z których korzystamy z przyjemnością w ciepłe dni. Te formy korzystania z dróg są obarczone wieloma czynnikami ryzyka. Niechroniony uczestnik ruchu drogowego, jak sama nazwa wskazuje, nie ma zewnętrznej osłony przed zdarzeniami na drodze. Wewnętrzna ochrona to rozsądek i pełna koncentracja. Nie jest to jednak gwarancja sukcesu. Na drodze są jeszcze bowiem inni uczestnicy ruchu. To od każdego z nas – razem, jak i osobno – zależy bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dla wszystkich znajdzie się miejsce na drodze, jeśli tylko będziemy zwracali uwagę na to, że nie jesteśmy na niej sami. Żaden pojazd nie ma możliwości uniknięcia niebezpieczeństwa w każdej sytuacji i w jakiś „cudowny sposób” zatrzymania się czy ominięcia zagrożenia wbrew prawom fizyki. Nasze manewry muszą uwzględniać to, co dzieje się wokół i fakt, że otaczają nas inni uczestnicy ruchu drogowego. Pamiętajmy również, że najgorszym doradcą na drodze jest pośpiech. Każdy z nas chce gdzieś zdążyć, a sezon motocyklowy dopiero się rozpoczyna.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content