play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Trzynaście nowych przypadków koronawirusa w Polsce. W tym trzy w woj. śląskim!

today12 marca 2020

Background

Trzynaście nowych przypadków koronawirusa w Polsce. W tym trzy w woj. śląskim! Takich informacji udzielił Łukasz Szumowski, minister zdrowia. Nowe zachorowania pojawiły się w Warszawie, woj. lubelski, na Dolnym Śląsku, w woj. śląskim i łódzkim.

Nowe przypadki koronawirusa na w woj. śląskim

Dziś rano pojawiła się informacją, że w województwie śląskim stwierdzono kolejne trzy przypadki zachorowania na COVID-19. Przypadki pojawiły się w Sosnowcu, Chorzowie i Zawierciu. To oznacza, że na Śląsku mamy już 11 potwierdzonych przypadków koronawirusa.

Chorzy przebywają w dwóch szpitalach – w Zawierciu dwie osoby i jedna w Chorzowie. Sytuacja w Zawierciu jest niepokojąca, ponieważ mężczyzna jest w stanie ciężkim. Oprócz niego w szpitalu przebywa również chora na COVID-19 starsza kobieta – jej stan zdrowia jest określany jako dobry.

Największy przyrost zakażonych 

Na ten moment mamy już 44 przypadki koronawirusa w Polsce. A to oznacza, że w ciągu ostatnich kilkunastu godzin w kraju przybyło aż 13 nowych przypadków. To największy przyrost zachorowań od kiedy stwierdzono obecność wirusa u pierwszego pacjenta w Polsce.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content