play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Tu będą trafiali chorzy na COVID-19 w woj. śląskim LOKALIZACJE

today7 kwietnia 2020

Background

W województwie śląskim jest ponad 250 miejsc kwarantannowych. Są one w ośrodkach takich jak Orle Gniazdo w Szczyrku, w Centrum Pediatrii Kubalonka w Istebnej, czy w jednym z prywatnych ośrodków w Wiśle. Planowana jest również czwarta lokalizacja, trwają rozmowy z właścicielem apartamentów w Wiśle.

W tych ośrodkach są jeszcze wolne miejsca, ponieważ większość osób, które przekraczają granice woli jednak spędzić kolejne 14-dni kwarantanny w swoich domach. Tam czują się bezpieczniej. Te osoby, które jednak nie mogą wrócić do swoich domów i będą odbywać kwarantannę w ośrodkach kwarantannowych muszą pamiętać iż nie będą mogły przez kolejne dni opuszczać tego pokoju. Trzy razy dziennie pod drzwi przynoszony jest posiłek. Obiekty są monitorowane i pilnowane przez obsługę. Wszelkie próby złamania regulaminu i wyjścia z pokoju są surowo karane.

Co ważne w wyznaczenie miejsc do kwarantanny włączyły się również samorządy, w tym samorząd bielski i tarnogórski, które chcą zapewnić lokum swoim mieszkańcom. To jest istotne z tego punktu widzenia, gdyż mieszkańcy nie są wysyłani w odległe miejsca województwa. Mogą odbyć kwarantannę w swoim mieście.

Należy jednak pamiętać, że nie każdy od razu trafia do takiego ośrodka. Najpierw w Centrum Zarządzania Kryzysowego jest przeprowadzaany specjalny wywiad społeczno-lokalowy. Jeśli okaże się, że osoba ma warunki do odbycia kwarantanny w domu wtedy wraca do miejsca zamieszkania.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content