play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Tu już nikt nie zagra. Nielegalny hazard w Knurowie

today11 sierpnia 2020

Background

Dwa nielegalne automaty do gier hazardowych zabezpieczyli funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji oraz Urzędu Celno – Skarbowego w Bielsku – Białej.

Gliwiccy śledczy najpierw otrzymali informację o działającym w Knurowie nielegalnym punkcie, w którym grano „na automatach”. Dwa nielegalne urządzenia zabezpieczono w poniedziałek. Dochodowe przedsięwzięcie realizowane było wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.

We wnętrzu „salonu” ujawniono dwa nielegalne automaty i gotówkę – wynagrodzenie dla osoby tam zatrudnionej. Lokal, w którym funkcjonował nielegalny hazard, chroniony był przez rozmieszczony przy wejściu monitoring oraz selekcję wchodzących, którą zajmował się właśnie opiekun lokalu.

Zajęte przez stróżów prawa automaty do gier, przekazane zostały Urzędowi Celno Skarbowemu celem przeprowadzenia postępowania karnego skarbowego. Oprócz sankcji karnych, osoby urządzające nielegalne gry wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych muszą liczyć się również z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego ujawnionego i zatrzymanego automatu. Zatrzymane urządzenia prawdopodobnie ulegną przepadkowi.

źródło/foto: Śląska Policja

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content