play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Radzionków

Tu na razie jest…ale będzie wspólna droga Bytomia i Radzionkowa

today15 grudnia 2020

Background

Będzie wspólna inwestycja Bytomia i Radzionkowa. Miasta podpisały porozumienie w sprawie budowy drogi łączącej ulicę Kadłubka w Bytomiu z ulicą Długą w Radzionkowie. To szansa nie tylko na poprawę istniejącej infrastruktury, ale również na stworzenie atrakcyjnych terenów inwestycyjnych.

Gminy niejednokrotnie łączą siły, aby pozyskać środki zewnętrzne na realizację ważnych przedsięwzięć, których celem jest poprawa życia mieszkańców, a także przyciągnięcie inwestorów. Przykładem dobrej współpracy miast jest podpisane porozumienie gmin Bytom i Radzionków, które zakłada skomunikowanie terenu ul. Kadłubka z ul. Długą, a także przygotowanie znajdujących się tam terenów inwestycyjnych pod budownictwo mieszkaniowe.

-Wraz z drogą w tym miejscu powstanie także chodnik, ścieżka rowerowa, oświetlenie oraz sieć wodociągowa, kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz kanał technologiczny – tłumaczy Małgorzata Węgiel – Wnuk z Urzędu Miasta w Bytomiu.

Podpisane porozumienie przewiduje przygotowanie dokumentacji projektowej i kosztorysu inwestycji. Koszt sporządzenia tych dokumentów oszacowano na 400 tysięcy złotych.

Fot: UM Bytom

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content