play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

„TU rodziła się Solidarność”- objazdowa wystawa z okazji 40- lecia powstania „Solidarności”

today26 czerwca 2020

Background

„TU rodziła się Solidarność”- objazdowa wystawa z okazji 40- lecia powstania „Solidarności”. Ekspozycję przygotował Instytut Pamięci Narodowej. W ten sposób IPN inauguruje obchody 40. rocznicy powstania „Solidarności”.  1 lipca ekspozycja będzie pokazana równocześnie w 17 miejscowościach rozsianych po całej Polsce. 

„TU rodziła się Solidarność”- objazdowa wystawa z okazji 40- lecia powstania „Solidarności”.  W województwie śląskim uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 1 lipca o godz. 12.00 na Rynku w Tarnowskich Górach. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających w Tarnowskich Górach do 15 lipca 2020 r. Zaprezentowana zostanie również m.in. w Bielsku-Białej, Jastrzębiu-Zdroju i Dąbrowie Górniczej. Prezentacja cyklu wystaw będzie skoordynowana tworząc w całej Polsce „Biało-czerwony szlak: Tu rodziła się Solidarność”. Trasy wszystkich wystaw regionalnych zbiegną się 28 sierpnia na wernisażu w Warszawie.

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach opracował regionalną cześć wystawy – przedstawiającą wydarzenia tworzenie się nowych niezależnych związków zawodowych na terenach znajdujących się w dzisiejszych granicach administracyjnych województwa śląskiego – oraz cztery wystawy lokalne poświęcone: Tarnowskim Górom, Bielsku-Białej, Dąbrowie Górniczej i Jastrzębiu-Zdroju.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content