play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Tusk o powrocie do krajowej polityki: PiS zapisał Polskę do proputinowskiego obozu politycznego UE

today5 lipca 2021

Background

To był bardzo gorący polityczny weekend nad Wisłą, zarówno w partii rządzacej, jak i opozycji, bo do krajowej polityki wrócił Donald Tusk.

Kongres Prawa i Sprawiedliwości wybierał szefa partii. Tu zaskoczeń nie było, bo kandydat był jeden i był nim Jarosław Kaczyński (72 l.). Do polskiej polityki wraca po latach działań w Unii Europejskiej Donald Tusk (64 l.), który został pełniącym obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

Donald Tusk nie ukrywa, że jego zadaniem jest wygrana opozycji z rządzącą partią, która jego zdaniem przesuwa kraj bliżej Putina niż Europy. – Partia rządząca w Polsce podpisała wspólną deklarację z partiami skrajnej prawicy europejskiej do obozu partii politycznych, które nie ukrywają swojej niechęci do zjednoczonej Europy, które nie ukrywają nacjonalistycznych tendencji. PiS zapisał Polskę do jednoznacznie proputinowskiego obozu politycznego w Unii Europejskiej – mówił Tusk.

Donald Tusk dodał, że współpraca rządu z eurosceptycznymi nacjonalistami z innych państw jedynie pogłębi izolację Polski na unijnej politycznej scenie.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content