play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Twórca wielu gatunków. Nie żyje Robert Brylewski

today4 czerwca 2018

Background

Smutna wiadomość ze świata muzyki. Nocą zmarł Robert Brylewski. Muzyk miał 57 lat. To jedna z najważniejszych postaci polskiej sceny lat 80-tych. Brylewski założył punkową Brygadę Kryzys oraz reggae’owy Izrael. Grał także z zespołem Armia, z którą zarejestrował między innymi kultowy krązek „Legenda”.

Brylewski zmarł po kilkutygodniowej śpiączce, spowodowanej ciężkim urazem. Jak podała w oficjalnym komunikacie rodzina, „zmarł Nasz tata, partner, syn, dowódca naszych międzygalaktycznych i muzycznych podróży”.

Robert Brylewski urodził się w 1961 roku. Był wokalistą, gitarzystą, autorem tekstów i kompozytorem – kultową postacią polskiego punckrocka. Brylewski był współzałożycielem punkowych Kryzysu i Brygady Kryzys, a także reagge’owego Izraela. Grał też w Armii.

Przez całe życie Brylewski brał udział w niezliczonych projektach muzycznych. Był pionierem reagge w Polsce, grał nowoczesny jazz, elektronikę, post-rock, muzykę industrialną. Gościnnie pojawiał się na płytach zaprzyjaźnionych zespołów, m.in. Immanuel czy Deadlock.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content