play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tychy: Chciała się wzbogacić okradając swojego pracodawcę

today11 maja 2020

Background

Policjanci z Tychów zatrzymali 47-letnią kobietę podejrzaną o dokonanie kilku nieautoryzowanych transakcji z konta jednej z tyskich firm. Łącznie pracownica przelała na swój rachunek bankowy ponad milion złotych. Sąd zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowana.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach śledztwo w sprawie kradzieży z konta bankowego ponad miliona złotych. Do kilku nieautoryzowanych transakcji miała dopuść się 47-letnia kobieta, która pod tytułami „specjalnych premii” kryła gigantyczne przelewy. Podejrzana łącznie przelała sobie na konto ponad milion złotych.

Na szczęście właścicielka firmy szybko się zorientowała i o całej sprawie zawiadomiła policjantów. Środki na koncie zostały zablokowane, dzięki czemu 47-latka nie zdążyła ich przejąć. Teraz śledczy wyjaśniają szczegóły postępowania nieuczciwej pracownicy. Podejrzana usłyszała zarzut kradzieży mienia o znacznej wartości. Na wniosek policjantów i prokuratora została ona tymczasowo aresztowana na okres trzech miesięcy. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content