play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tychy: Elektrośmieci pomocne w ratowaniu pszczół

today26 stycznia 2021

Background

Ciekawe zastosowanie starych telefonów, laptopów i innych elektrośmieci znalazł tyski magistrat. Recycling starych sprzętów ma być wykorzystany w ratowaniu pszczół.

Do połowy przyszłego miesiąca w Tychach będzie osiemnaście pojemników na elektrośmieci. Mieszkańcy będą mogli pozbyć się starych sprzętów elektronicznych takich jak popsute, nieużywane, niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie np. zepsute komputery, telefony, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki i drobne urządzenia AGD a także zużyte świetlówki i LEDy.

Mieszkańcy Tychów już wiosną, na własne oczy przekonają się jak działa recycling.

Z zebranego i przerobionego sprzętu – powstaną ule. Nowe mieszkania dla pszczół zostaną ustawione przy łąkach i na zielonych skwerach.

– Autorem projektu oraz ich wykonawcą jest pszczelarz i grafik Tomasz Waśkiewicz. Projekt obejmuje także innowacyjną platformę edukacyjną Szkolne Centrum Recyklingu. Strona jest dedykowana uczniom, rodzicom i nauczycielom – mówi Radiu Piekary Ewa Grudniok z tyskiego magistratu.

Miasto chce w ten sposób pokazać, że recycling to nie tylko puste słowo i że segregowanie odpadów ma sens.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content