play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tychy: Na naukę nigdy nie jest za późno. Ruszają zapisy na UTW

today27 stycznia 2020

Background

Dzisiaj i jutro Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tychach będzie prowadził zapisy dla nowych słuchaczy. W ubiegłym roku akademickim na zajęcia uczęszczało 1450 słuchaczy.

Jeśli jesteś w wieku 55+, mieszkasz i masz zameldowanie w Tychach, nie chcesz rezygnować z aktywnego życia, masz ochotę poszerzać swoją wiedzę w różnych dziedzinach nauki, spędzając czas w miłym towarzystwie, nie siedź w domu, przyjdź koniecznie na UTW – mówi Joanna Kucz- Pieczka – Kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tychach, Filia Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Zapisy dla nowych Słuchaczy prowadzone będą w dniach 27 i 28 stycznia 2020 roku w godzinach od 9.00 do 12.00 w sekretariacie tyskiego UTW przy ulicy Ciasnej 3. – Można zapisać się do sekcji turystyki, rękodzieła, kulturalno-literackiej, wokalno-muzycznej, tanecznej oraz nordic walking, a także na zajęcia z podstaw obsługi komputera i języków obcych (język angielski, francuski, włoski, hiszpański, niemiecki oraz rosyjski) – dodaje Joanna Kucz- Pieczka.

Dla Słuchaczy UTW organizowane są ponadto ciekawe wykłady z różnych dziedzin nauki, towarzyskie spotkania, wycieczki i rajdy. W tym semestrze będzie można posłuchać m.in. o 100-leciu porcelany w Katowicach ( prelegent: Magdalena Niziołek z Muzeum Historii Katowic), o tyskiej urbanistyce ( prelegent: Anna Syska – Miejski Konserwator Zabytków), o Wielkanocnych obrzędach (prelegent: dr Maria Lipok-Bierwiaczonek – socjolog, etnolog, założycielka i wieloletni dyrektor Muzeum Miejskiego w Tychach), czy o sukcesach tyskich sportowców ( prelegent: Piotr Zawadzki z Tyskiej Galerii Sportu. Oddział Muzeum Miejskiego w Tychach).

Do dyspozycji słuchaczy UTW są również kawiarenka z czytelnią, z których korzystać można w przerwach między poszczególnymi zajęciami. Koszt uczestnictwa w jednej sekcji to 20 zł od osoby za jeden semestr.

Dodatkowe informacje na temat zapisów uzyskać można także telefonicznie pod numerem 32 326 51 01 wew. 300 lub 170. Semestr letni rozpoczyna się 10 lutego, potrwa do 5 czerwca 2020 roku.

Źródło: UM Tychy

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content