play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Tychy: Pijany dziadek „opiekował się” 2-letnim wnukiem

today31 stycznia 2020

Background

Pijany dziadek „opiekował się” 2-letnim wnukiem. Ponad dwa promile alkoholu miał w organizmie mężczyzna spacerujący z wózkiem, w którym znajdował się jego 2-letni wnuczek. Na sytuację zareagowali obywatele, którzy wezwali policję.

Wydarzenia rozegrały się w środę, 29 stycznia około 10:30. Dyżurny tyskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca al. Bielskiej, z którego wynikało, że pijany mężczyzna spaceruje z wózkiem, w którym znajduje się małe dziecko. Mężczyzna był już na klatce schodowej bloku i „próbował” wyjąć 2-latka z wózka. Na miejscu szybko zjawili się policjanci.

Okazało się, że 60-letni dziadek opiekował się wnukiem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zgłaszający oraz inna kobieta, którzy widzieli sytuację zajęli się dwulatkiem do czasu przyjazdu funkcjonariuszy. Funkcjonariusze przekazali maluszka mamie.

Nietrzeźwy opiekun został zatrzymany. Po wyjaśnieniu wszystkich okoliczności sprawy okaże się, czy dziadek naraził swojego wnuka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. To przestępstwo jest zagrożone karą nawet do 5 lat więzienia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content