play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Wiadomości

Tychy: po majówce poważne utrudnienia na ul. Grota Roweckiego

today28 kwietnia 2021

Background

4 maja rusza przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Grota-Roweckiego. Obiekt będzie zamknięty. Utrudnienia czekają kierowców, pasażerów komunikacji miejskiej i pieszych. To kolejny etap prac.

W związku z przebudową nie będzie możliwości przejazdu z ul. Grota-Roweckiego na ul. Dmowskiego czy al. Jana Pawła II. Objazd będzie prowadził ulicami: Dąbrowskiego, Wyszyńskiego i Jana Pawła II oraz ul. Jana Pawła II, al. Bielską i al. Niepodległości. Ruch pieszy zostanie skierowany na kładkę w rejonie D.H. City Point.

Należy spodziewać się też zmian w rozkładach jazdy autobusów i trolejbusów. Linie trolejbusowe E, F, G, H oraz autobusowe W, 1, 1N, 2, 31,137, 157, 245, 254, 551, 627, 686, 688, 696 i 788 skierowane zostaną na trasy objazdowe. Szczegółowy rozkład jazdy znajdzie się na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego ZTM.

Pociągi na razie będą kursować bez zmian, ale w przyszłości pasażerowie kolei również muszą liczyć się z utrudnieniami. Ma to nastąpić najwcześniej w drugiej połowie czerwca.

Docelowo stary wiadukt zostanie rozebrany, a w jego miejsce powstanie nowy. Powstanie też kładka, z której będą mogli korzystać piesi i rowerzyści. Zlokalizowana będzie w odległości ok. 35 m od ul. Grota-Roweckiego po stronie południowo-wschodniej. Po przebudowie piesi nadal będą mogli poruszać się po wiadukcie – po obu jego stronach powstaną chodniki. Planowo, kładka pieszo-rowerowa ma być gotowa do połowy grudnia 2021, natomiast wiadukt do lipca 2022 r.

Łączny koszt zadania wynosi ok.10 mln zł, z czego 3,7 mln zł stanowi dofinansowanie z subwencji ogólnej budżetu państwa.

źródło/foto: MZUiM Tychy

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content