play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tychy: Podejrzany o rozboje i gwałt trafił do aresztu

today20 lutego 2020

Background

Zarzuty za rozbój i zgwałcenie usłyszał 30-latek z Tychów. Sprawca wpadł w ręce kryminalnych z Bierunia i decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany. Grozi mu przynajmniej 5 lat więzienia.

O sprawie informuje Komenda Miejska Policji w Bieruniu.

Policjanci z wydziału kryminalnego bieruńskiej komendy ustalili i zatrzymali 30-latka, podejrzanego o dwa brutalne przestępstwa popełnione na terenie Lędzin. Dwóch brutalnych ataków na kobiety mężczyzna dopuścił się w grudniu ubiegłego i styczniu tego roku. Zaatakował wówczas 28-letnią kobietę, którą dotkliwie pobił i okradł oraz 15-latkę, którą nie tylko pobił, ale również zgwałcił. Działanie sprawcy cechowało szczególne okrucieństwo.

W obu sprawach poszukiwania sprawcy prowadzili kryminalni z bieruńskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach. Początkowo nic nie wskazywało na to, że za oba ataki odpowiada ten sam przestępca. Jednak dzięki wnikliwym działaniom mundurowych wytypowali oni osobę, której udowodniono popełnienie obu tych przestępstw.

W przeszłości 30-latek był już karany za rozboje, groźby i przestępstwa przeciwko mieniu. Za murami zakładu karnego spędził już kilka lat, m.in. za rozboje na kobietach. W opisywanej sprawie tyszanin usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje karę nie krótszą niż 5 lat więzienia.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content