play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Tychy: Przecięli opony w samochodzie i ukradli 120 tys. zł

today24 września 2020

Background

Przecięli opony w samochodzie i ukradli 120 tys. zł. Do zuchwałej kradzieży doszło w Tychach na ulicy Sadowej. Sprawcy przecięli opony w pojeździe mężczyzny, który udał się do banku. Gdy wrócił i zajął się usterką, Ci ukradli z jego samochodu torbę z dużą ilością gotówki.

Do zdarzenia doszło 22 lipca 2020 roku na ulicy Sadowej w Tychach. Dwóch złodziei najpierw zniszczyło auto pokrzywdzonego na ulicy Wyszyńskiego, kiedy ten był akurat w banku, gdzie wyciągnął sporo pieniędzy – aż 120 tysięcy złotych. Mężczyzna zauważył problem na ulicy Sadowej i zaczął wymieniać oponę. Wtedy złodzieje z auta wyciągnęli torbę z gotówką i uciekli. Tyska policja podaje, że prawdopodobnie poruszali się granatową Mazdą 6 w charakterystycznej wersji amerykańskiej. Pojazd posiada dwie rury wydechowe.

W toku prowadzonego postępowania uzyskano wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z tą sprawą lub może posiadać istotne dla sprawy informacje. Sporządzono też jego rysopis:

Rysopis: Mężczyzna w wieku około 25- 30 lat, około 160-170 cm wzrostu, średniej budowy ciała, długie jeansowe spodnie, tenisówki o jasnej podeszwie i Tshirt koloru niebieskiego. Na głowie ma czapkę z daszkiem, w ręce niesie najprawdopodobniej telefon. Mężczyzna na ręce ma zegarek koloru żółtego, a na twarzy maseczkę.

Sprawcy mogą działać w podobny sposób na terenie innych miast naszego województwa. Osoby, które posiadają informacje w tej sprawie lub rozpoznają męzczyżczyznę ze zdjęć, bądź prezentowany samochód proszone są o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach – Tychy al.Bielska 46, pod numer telefonu 47 85 512 30, telefonem alarmowym 112 lub adresem e-mail ppm@tychy.ka.policja.gov.pl.

źródło: Policja Śląska

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content