play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tychy przypomną o korzyściach wynikających z członkostwa w UE

today9 grudnia 2020

Background

Tychy przypomną mieszkańcom dlaczego chcą zostać w Unii Europejskiej. Na swoim facebooku i stronie internetowej będą wyświetlać inwestycje, które zostały zrealizowane z pomocą unijnych funduszy. To reakcja władz miasta na zapowiadane weto ws. przyjęcia unijnego budżetu.

Tychy podobnie jak inne samorządy polskich miast obawiają się ewentualnych konsekwencji decyzji rządu…

Chcemy przypomnieć naszym mieszkańcom jak wiele dzięki Unii Europejskiej udało się w mieście zrealizować. Jak bardzo miasto się zmieniło. Oczywiście w kontekście tego co obecnie się dzieje. W kontekście mowy o ewentualnym wecie dotyczącym budżetu unijnego. Chcemy też pokazać, że bez tego wsparcia nie zrealizowalibyśmy tych kilkudziesięciu inwestycji. Nie wyobrażamy sobie byśmy musieli z tych kolejnych planowanych już inwestycji,  z wykorzystaniem środków unijnych, zrezygnować. – mówi nam Ewa Grudniok z tyskiego magistratu.

W dotąd w ramach funduszy pozyskanych z Unii Tychy zrealizowały 60 inwestycji w mieście za prawie półtora miliarda złotych. Wśród nich były te kluczowe:

Środki przeznaczone zostały na różnego rodzaju inwestycje. Zmodernizowano między innymi dwie krajowe drogi DK 1 i DK 44. Wymieniono tabor komunikacji miejskiej. Niemal w 100% skanalizowano Tychy. Przeprowadzono remonty szkół i obiektów  sportowych i kulturalnych… -wylicza Grudniok. 

Jutro w ramach planowanej akcji, mającej na celu przypomnieć znaczenie Unii Europejskiej w życiu miasta,  od godziny 16:00 do 21:00 na budynku magistratu pojawi się animacja z flagą Unii Europejskiej.

Foto: UM Tychy 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content