play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tychy: Rusza rekrutacja nowych przedszkolaków. Jak zapisać dziecko?

today3 lutego 2021

Background

W Tychach rusza rekrutacja do przedszkoli. O miejsca ubiegać się mogą dzieci które mieszkają na terenie miasta i mają od 3 do 6 lat. Wnioski o przyjęcie będzie można złożyć od najbliższego poniedziałku.

Wprawdzie obecny rok szkolny potrwa jeszcze kilka miesięcy, a o początku następnego jeszcze mało kto myśli, to jednak rodzice przyszłych przedszkolaków powinni trzymać rękę na pulsie. Właśnie w lutym rusza rekrutacja nowicjuszy do wielu przedszkoli na rok 2021/2022. Rekrutacja rusza już między innymi w Tychach.

Żeby ubiegać się o miejsce w tyskim przedszkolu lub w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej, trzeba wypełnić elektronicznie formularz znajdujący się na stronie internetowej, lub ręcznie wypełnić wydrukowany wniosek o przyjęcie, który można znaleźć w poszczególnych placówkach, albo samemu wydrukować ze strony na której odbywa się rekrutacja. Warunkiem jest też mieszkanie w Tychach, a dziecko musi mieć niemniej niż 3 i nie więcej niż 6 lat.

– We wniosku można wskazać maksymalnie 3 placówki, pamiętając, że ich kolejność oznacza hierarchię ważności – tłumaczy reporterce Radia Piekary Ewa Grudniok z tyskiego magistratu.

Nabór rozpoczyna się w najbliższy poniedziałek i potrwa przez następne dwa tygodnie. Warto więc czym prędzej zadbać o przyszłość swojej pociechy i wybrać najodpowiedniejszą placówkę.

Na dostarczenie dokumentów do wybranego przedszkola rodzice mają czas do 22 lutego.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content