play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tychy: Sytuacja jest dramatyczna – nie ma już miejsc dla chorych i brakuje personelu

today9 października 2020

Background

Sytuacja jest dramatyczna – nie ma już miejsc dla chorych i brakuje personelu. To aktualna sytuacja przepełnionego pacjentami Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach, gdzie leczeni są pacjenci z Covid- 19, wymagający specjalistycznego leczenia. Część personelu ze względu na ryzyko odeszła z pracy, pozostali wybrali inne placówki. Brakuje internistów i neurologów. Na OIOM-ie jest 10 stanowisk dla chorych, ale personelu wystarcza tylko na obsługę 6 stanowisk i nie możemy przyjąć więcej pacjentów. Brakuje anestezjologów, a sam sprzęt nie leczy ludzi, potrzebni są lekarze– mówi Małgorzata Jędrzejczyk, rzeczniczka Szpitala Megrez. Tyski szpital w połowie września zwrócił się do wojewody z prośbą o uzupełnienie braków personelu. Prośba nadal pozostaje aktualna…

 

Tychy: Sytuacja jest dramatyczna – nie ma już miejsc dla chorych i brakuje personelu. Tyski szpital Megrez jest placówką na tzw. trzecim poziomie zabezpieczenia. Trafiają do niego pacjenci z koronawirusem, którzy wymagają specjalistycznego leczenia. Na internie i OIOM-ie nie ma już wolnych miejsc i w związku z tym pacjentów musimy odsyłać do innych miejsc, a zgłoszeń jest bardzo dużo. Brakuje także personelu medycznego, co jest bolączką wielu szpitali- mówi rzeczniczka placówki w Tychach, Małgorzata Jędrzejczyk.

Szpital przyjmuje tych pacjentów, którzy koronawirusa przechodzą najciężej i wymagają specjalistycznego leczenia na jednym ze szpitalnych oddziałów. Pozostali są odsyłani do innych placówek.

 

fot.pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content