play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Tychy: Tragiczny finał pościgu. Nie żyje pasażer uciekiniera

today6 października 2021

Background

Tyska policja wyjaśnia okoliczności tragiczne wypadku. Kierowca Seata uciekając przed policją uderzył w drzewo. Na skutek zdarzenia zmarł pasażer znajdujący się w pojeździe.

Do zdarzenia doszło tuż przed 2:00 na ul. Sikorskiego w Tychach. Policja chciała zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę poruszającego się samochodem marki Seat. Na widok radiowozu mężczyzna zaczął przyspieszać i uciekać przed funkcjonariuszami, którzy podjęli pościg. Jak wynika z uzyskanych informacji 38-latek przemieszczał się al. Bielską w stronę Kobióra. Na wysokości kompleksu leśnego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Okazało się, że w samochodzie znajdował się pasażer, który został zakleszczony w jego wnętrzu. Służbom wydostały mężczyznę. Niestety nie wykazywał on oznak życia i nie udało się go uratować.

Policja ustaliła, że kierowcę poszukuje Sąd Rejonowy w Tychach dwoma nakazami doprowadzenia do aresztu. Dodatkowo 38-latek ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a w przeszłości był zatrzymywany za jazdę pod wpływem alkoholu, przestępstwa narkotykowe oraz przeciwko mieniu.

W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy, następnie trafił do szpitala na badania. Obecnie policja oraz prokuratura wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content