play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Tychy: W tym szpitalu przyszły na świat bliźniaki! Pierwsze takie cesarskie cięcie od otwarcia oddziału po remoncie

today23 sierpnia 2021

Background

W tyskiej porodówce miał miejsce wyjątkowy poród. Zespół operacyjny Szpitala Megrez przeprowadził operację cesarskiego cięcia, podczas której na świat przyszły bliźniaki. Dwóch chłopców, Adam i Dawid, to okazy zdrowia. To pierwszy taki poród od otwarcia oddziału po kompleksowym remoncie.

Podwójnie szczęśliwi rodzice

19 sierpnia Pani Małgorzata i Pan Karol Kwaśniewscy po raz kolejny przywitali na świecie swoje dzieci. Tym razem był to poród szczególny, bowiem w minutę po minucie urodziło się dwóch chłopców – Adam oraz Dawid. O 9:27 oraz 9:28 szczęśliwi rodzice zyskali w swoim życiu łącznie dodatkowe 5230 g szczęścia. Na maluszki w domu czeka już ich starszy brat Antoni.

Zespół operacyjny Szpitala Megrez w Tychach przeprowadził pierwsze takie cesarskie cięcie od otwarcia oddziału po remoncie. Zabieg został przeprowadzony bez żadnych komplikacji, a stan Pacjentki jest bardzo dobry. Ponadto oba maluszki zostały ocenione na maksymalną liczbę 10/10 punktów w skali Apgar. Jest to ocena wydawana podczas pierwszego badania noworodka, którym określa się stan zdrowia dziecka zaraz po porodzie. Oznacza to, że poród przebiegł pomyślnie, a chłopcy są okazami zdrowia.

– Cieszymy się, że mamy chętnie korzystają z zaproponowanych przez nas rozwiązań. W lipcu na świat przyszedł Mikołaj, pierwsze dziecko urodzone w wannie porodowej po remoncie oddziału, a teraz powitaliśmy bliźniaków z cesarskiego cięcia – Adama i Dawida. Zaufanie, którym obdarzają nas mamy jest dla nas bardzo ważne i potwierdza jakość oferowanych przez nas działań – mówi Mariola Szulc, Prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez.

W czerwcu tego roku, oprócz wielu pozytywnych zmian na salach porodowych Szpitala Megrez, zmodernizowana i wyposażona w niezbędną aparaturę medyczną została także sala do cięć cesarskich. Dla pacjentek po porodach powikłanych przygotowana jest sala ciągłego nadzoru, a dla noworodków wymagających takiego wsparcia – stanowisko do resuscytacji.

Mamy chętnie rodzą w Megrezie

– Dwa miesiące temu otworzyliśmy naszą porodówkę po kompleksowym remoncie dla pacjentek. Zależało nam na tym, aby warunki dla przyszłych Mam były jak najlepsze. Po opiniach naszychpPacjentek oraz kolejnych porodach, które odbywają się na naszym oddziale wnioskujemy, że udało nam się zaspokoić ich potrzeby, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni – dodaje Mariola Szulc, Prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez.

Warto przypomnieć, że w tyskim szpitalu pacjentki mają do dyspozycji dwuosobowe sale z własnym węzłem sanitarnym, w tzw. systemie rooming-in dla matek z dziećmi. Skrzydło mieści w sobie również m.in.: gabinet diagnostyczno-zabiegowy, pracownię USG, bogato wyposażoną w aparaturę medyczną salę intensywnego nadzoru pooperacyjnego oraz pokój laktacyjny, w którym mamy mogą ściągnąć pokarm lub nakarmić dziecko piersią. Dodatkowo dla Mam z niepełnosprawnościami zapewniona jest specjalna, w pełni dostosowana do ich potrzeb łazienka.

Do dyspozycji rodzących są ponadto cztery kameralne sale porodowe z kwietnymi nazwami: Lawenda z wanną do porodów, Wiśnia, Stokrotka i Chaber. Każda została wyposażona w elektroniczny system nadzoru płodu oraz własny węzeł sanitarny.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content