play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Tychy: W zeszłym roku okradła seniora. Teraz odpowie za kradzież 100 tyś zł

today20 sierpnia 2020

Background

Tyscy policjanci odzyskali 100 tysięcy złotych, skradzione seniorowi na początku października ubiegłego roku przez kobietę podającą się za rehabilitantkę. Wszystko dzięki zaangażowaniu śledczych, którzy przez ponad 9 miesięcy zbierali materiał dowodowy. Policjanci właśnie przesłali materiały do prokuratury, która akt oskarżenia w tej sprawie skieruje do sądu.

10 października ubiegłego roku policjanci przyjęli zawiadomienie od 85-letniego mężczyzny o kradzieży 100 tysięcy złotych z jego mieszkania. Mężczyzna nie wiedział kto i kiedy mógł zabrać mu pieniądze. Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Ich praca przyniosła teraz efekty.

Zebrany przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie podejrzanej kobiety. Okazało się, że weszła ona do mieszkania seniora pod pretekstem rehabilitacji w celu poprawy jego stanu zdrowia, a następnie skradła należące do niego 100 tysięcy złotych. Do zatrzymania 65-letniej kobiety doszło w mieszkaniu w województwie mazowieckim już kilka dni od zdarzenia.

Przez ponad 9 miesięcy policjanci uzupełniali materiał dowodowy, który ostatecznie pozwolił na sporządzenia aktu oskarżenia, który już niebawem trafi do sądu. To właśnie sąd zadecyduje o dalszym losie kobiety. Może jej grozić nawet 5 lat więzienia.

Foto i źródło: Policja Tychy

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content