play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tychy: Zarzut usiłowania zabójstwa i areszt dla matki rannego chłopca

today3 sierpnia 2020

Background

Zarzut usiłowania zabójstwa i areszt dla matki rannego chłopca z Tychów. Przypomnijmy, do przerażającego zdarzenia doszło w piątek wieczorem. Dziecko z ranami ciętymi w okolicy szyi zostało przetransportowane śmigłowcem LPR do szpitala w Katowicach.

Sąd, przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 40-latki z Tychów. Kobieta jest podejrzana o usiłowanie zabójstwa swojego półtorarocznego syna.

Kobieta przyznała się zasadniczo do tego czynu. Nie wskazała żadnych racjonalnych powodów swojego zachowania. Składała dość obszerne wyjaśnienia. W tej sprawie konieczne będzie powołanie biegłych psychiatrów, celem wydania opinii co do stanu poczytalności podejrzanej – przekazała Marta Zawada-Dybek z Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Chłopczyk przeżył dzięki szybkiej interwencji lekarzy. Przebywa na oddziale intensywnej terapii w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

To były rany szyi z przecięciem mięśni, z przecięciem naczyń oraz na szczęście z bardzo niewielkim uszkodzeniem tchawicy. W związku z czym rany bezpośrednio zagrażające życiu tego dziecka. Największym problemem była znacząca utrata krwi, dlatego, że dziecko po przyjeździe było po wstrząsie, skrwawione – wymagało intensywnej transfuzji krwi na bloku operacyjnym. Dziecko przebywa w śpiączce farmakologicznej na Oddziale Intensywnej Terapii Dzieci. Jego stan jest stabilny – opisywał dr Andrzej Bulandra z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

Zdaniem lekarzy stan chłopca jest już stabilny. Rokowania są dobre.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content