play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Tychy: Zasadzą białe kwiaty. Uczczą w ten sposób pamięć ofiar Covid-19

today11 maja 2021

Background

Według najnowszych danych to już przeszło 70 tys. ofiar koronawirusa w kraju. Polskie miasta chcą w symbliczny sposób uczcić pamięć zmarłych podczas światowej pandemii. Tychy w ramach akcji #NieZapominamy zasadzą białe kwiaty.

W najbliższą sobotę, 15 maja, Urząd Miasta w Tychach zaprasza mieszkańców do uczczenia pamięci Polek i Polaków, którzy stracili życie przez COVID-19. 15 maja obchodzony jest Dzień Polskiej Niezapominajki. Tego dnia o godz. 11.00 w Miejskim Parku Solidarności w Tychach (w pobliżu pomnika Niepodległa) rozpocznie się akcja sadzenia ok. 2000 białych begonii. Kwiaty utworzą napis „#NieZapominajmy”.
Chcemy w ten symboliczny sposób upamiętnić osoby, które zmarły na Covid-19. W całym kraju to już 70 tys. osób, w Tychach ponad 750. Niemal każdy z nas znał kogoś, kto stracił życie z powodu koronawirusa, okażmy więc solidarność z bliskimi, którzy stracili rodziców, małżonków, rodzeństwo czy ukochane dzieci. Pokażmy, że pamiętamy o wszystkich osobach, które odeszły – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.
Pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji #NieZapominajmy jest Rafał Trzaskowski – Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, który zaprosił do udziału w niej wszystkie polskie miasta. Tychy są kolejnym, które włączają się do akcji i symbolicznie upamiętnią ofiary pandemii.

źródło: UM Tychy 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content