play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Tylko szczepienia nas uratują, zaznaczają lekarze

today23 grudnia 2020

Background

Szczepienia są niezbędne by opanować pandemię. Ważne, by zrobili to wszyscy którzy mogą. Zachęcają do tego lekarze zrzeszeni w Śląskiej Izbie Lekarskiej oraz pracownicy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Covid 19 codziennie zabija w Polsce kilkaset osób. Zakażenie od marca wykryto już u blisko miliona dwustu piętnastu tysięcy osób i codziennie każdy z nas odczuwa skutki pandemii. Ratunkiem jest gotowa już szczepionka. W Polsce pierwsze szczepienia ruszą po świętach, ale ruch antyszczepionkowy robi wszystko, by przystąpiło do nich jak najmniej osób. Słuchajmy autorytetów, radzą lekarze!

Wspólna akcja medyków

Śląska Izba Lekarska i Śląski Uniwersytet Medyczny przystępują do wspólnej akcji edukacyjno-informacyjnej, której celem jest promocja masowych szczepień przeciw COVID-19 w regionie. Hasłem projektu jest: „COVID ZABIJA – ZASZCZEP SIĘ”.
Niestety, nie jest to tylko promocyjny slogan. To twarde fakty, które znajdują odzwierciedlenie w tragicznych statystykach. Na całym świecie na tę chorobę zachorowało 72 miliony osób, a niemal dwa miliony zmarło. COVID-19 spowodował śmierć ponad 23 tysięcy Polaków. Codziennie dowiadujemy się o nowych ofiarach, także w naszym regionie.

Szczepionka pomoże opanować pandemię

Dzięki wysiłkom naukowców mamy dziś do dyspozycji skuteczną broń, która uratuje nasze życie i zdrowie. To szczepionka. Chcemy wspólnym działaniem przekonać do szczepień nieprzekonanych. Najnowsze badania mówią, że ponad 47 proc. Polaków nie chce się szczepić, bo obawia się działań niepożądanych lub nie wierzy w skuteczność szczepionki. Nasz przekaz kierujemy do tych, którzy z różnych powodów wahają się. Najwięcej wątpiących jest wśród młodych ludzi. Decyzja o zaszczepieniu się będzie najlepszym prezentem na 2021 rok dla ich najbliższych: rodziców, dziadków, ale także dla nich samych.
W wojnie z niewidzialnym wrogiem nie możemy pozostawać obojętni. Teraz, dzięki szczepionce, mamy szansę tę walkę – dotąd nierówną – wygrać.
Do propagowania szczepień przeciw COVID-19 w ramach kampanii „COVID ZABIJA – ZASZCZEP SIĘ” Śląska Izba Lekarska w Katowicach i Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach zaprosili Ambasadorów Kampanii – osoby różnych profesji, w różnym wieku, o znanych w regionie twarzach i nazwiskach, budzących zaufanie i wiarygodność. Ambasadorzy w krótkich wypowiedziach będą zachęcać do szczepień przeciw COVID-19, dadzą świadectwo swojej społecznej odpowiedzialności.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content