play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Tym razem w Tarnowskich Górach. Fałszywy policjant wyłudził pieniądze

today10 marca 2021

Background

Kolejne takie doniesienie. Starsza osoba traci oszczędności, bo dała się zwieść oszustowi, wykorzystującemu fałszywy wizerunek funkcjonariusza publicznego zaufania. Tym razem telefoniczny oszust wyłudził pieniądze w Tarnowskich Górach.

Wczoraj 62-letnia tarnogórzanka uwierzyła dzwoniącemu fałszywemu funkcjonariuszowi CBŚP, pracującemu rzekomo w tarnogórskiej komendzie policji, przez co straciła oszczędności – kilkanaście tysięcy złotych.

Sprawa o tyle wyjątkowa, że przekazanych pieniędzy mogło być więcej. Mąż kobiety, obecny podczas rozmowy z oszustami, opuścił mieszkanie w celu pobrania gotówki z banku. Gdy wrócił do domu okazało się, że jest już po wizycie fałszywych policjantów. Wzięli to, co kobieta miała w domu. Policja ostrzega i apeluje o ostrożność. My z kolei przypominamy radę innej mieszkanki powiatu tarnogórskiego, która nie dała się oszukać:

– Nie iść po żadne pieniądze, nie wierzyć tym ludziom, najpierw sprawdzić, wypytywać o szczegóły – radzi starsza kobieta.

W tym przypadku chodziło o tak zwaną „metodę na wnuczka”. Kreatywności jednak oszustom nie brakuje, i co chwilę tworzą inne historie. Bądźcie czujni i pamiętajcie o tym, że funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy oraz nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie – przestrzega tarnogórska policja.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content