play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Tymczasowy areszt dla kierowcy który w Kaletach potrącił pieszego

today18 listopada 2020

Background

Jest tymczasowy areszt dla kierowcy, który w sobotę w Kaletach potrącił pieszego i uciekł. W sumie w tej sprawie zarzuty usłyszały 4 osoby. Decyzję o areszcie, na wniosek prokuratury, podjął sąd.

Jest areszt za spowodowanie wypadku na ulicach Kalet. Przypomnijmy, w sobotę jadąca ulicami osobówka zjechała z drogi i uderzyła w idącą chodnikiem grupę ludzi. Ranna została jedna osoba. Sprawcy uciekli.

Zatrzymanie i areszt

Już dwa dni po tym zdarzeniu policja zatrzymała pierwsze trzy podejrzane osoby. Łącznie w tej sprawie odpowiadać będzie czterech ludzi. Sąd uwzględnił wniosek śledczych i tymczasowo aresztował kierowcę pojazdu. Trzy inne osoby są pod dozorem policji. Odpowiadać będą za za nieudzielenie pomocy rannemu. Cała trójka to pasażerowie samochodu. 22-latce oraz 30 i 37-latkowi  grozi do 3 lat więzienia.

Zatrzymany 27-latek usłyszał natomiast zarzut spowodowania wypadku drogowego, w którym pieszy odniósł obrażenia ciała. Za to również grozi mu do 3 lat więzienia. Kara może zostać jednak zwiększona o połowę, z uwagi na ucieczkę 27-latka z miejsca zdarzenia.

Potrącony mężczyzna nadal leży w szpitalu. Jego stan jest stabilny.

Sobotni wypadek w Kaletach

Przypomnijmy. Pojazd wjechał na ogrodzenie i uderzył idące chodnikiem osoby. Jedna osoba została ranna. Kierowca odjechał z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanemu, który w stanie ciężkim został odwieziony do szpitala w Katowicach.

Wiadomo, że samochód zarejestrowany jest na mieszkańca Kalet.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content