play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Tysiące drzew rozdanych. Sadzonki „szły” jak woda

today20 września 2020

Background

Leśnicy wszystkich nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (RDLP) w Katowicach rozdali przed weekendem niemal 80 tysięcy sadzonek drzew. Tylko w Katowicach setki mieszkańców odebrało sadzonki w ramach akcji zainaugurowanej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę #sadziMY.

Jak mówi dyrektor RDLP w Katowicach Józef Kubica: – To jest obraz prawdziwej ekologii. Łącznie we wszystkich 430 jednostkach i 17 dyrekcjach regionalnych rozdane zostało dziś milion sadzonek. I dodaje:– Tylko na terenie naszej Dyrekcji leśnicy bezpłatnie rozdali niemal 80 tysięcy sadzonek. Cieszy, że coraz większa liczba ludzi chce swoje drzewko posadzić. Oprócz wizerunkowego spojrzenia, że rożnie u nas drzewko, dodatkowo „zjada” nam to drzewko dwutlenek węgla, a to jest milion drzew!

Akcję zainaugurował Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, biorąc udział w odnawianiu powierzchni w najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017 r.  leśnictwie Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz (RDLP w Gdańsku). Prezydencka para, wspólnie m.in. z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych, posadziła na powierzchni blisko 6,44 ha 64 tys. nowych drzew.

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 mln drzew. Mimo że czasami wysiłek wielu pokoleń leśników niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce przybywa. Drzewa zapewniają tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i samopoczucie mieszkańców.

źródło: RDLP Katowice

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content