play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Tysiące środków ochrony trafi do Szpitala Miejskiego w Piekarach Śląskich

today25 lutego 2021

Background

W trudnych czasach trzeba sobie pomagać – ta zasada zadziałała po raz kolejny w Piekarach Śląskich. Szpital Miejski otrzymał dzisiaj kilka tysięcy sztuk jednorazowego sprzętu ochrony osobistej dla personelu medycznego.

Kilka tysięcy sztuk jednorazowego sprzętu ochrony osobistej dostanie Szpital Miejski w Piekarach Śląskich. To dar od fundacji PKO Banku Polskiego. Bardzo ważny – bo pandemia trwa, a środki ochrony są w szpitalach potrzebne każdego dnia.

– To jest dar Fundacji PKO Banku Polskiego. Są to środki ochrony: rękawiczki, kombinezony, maseczki – tak żeby mogły służyć tutaj medykom w tych trudnych czasach. Szczególny wybór padł na Piekary Śląskie – po prośbie do fundacji o wsparcie szpitala – w podziękowaniu za ten trud, za tę ciężka pracę, którą wykonują dla nas wszystkich – mówi Radiu Piekary Aldona Geisner, dyrektor oddziału PKO Banku Polskiego w Piekarach Śląskich.

To sprzęt w obecnych czasach niezbędny do funkcjonowania placówki

Każda maska, każdy kombinezon, czapka, rękawiczki są bezwzględnie potrzebne do pracy. My mamy dużo pacjentów z niepełnym wywiadem epidemiologicznym, część z nich okazuje się pacjentami dodatnimi, wiec musimy się maksymalnie zabezpieczać przed zainfekowaniem COVID-19 – mówi reporterowi Radia Piekary doktor Marek Just, dyrektor szpitala do spraw lecznictwa i dodaje – To jest sprzęt, będzie wykorzystany przez personel izby przyjęć i wszystkich oddziałów, tam gdzie będzie w danym momencie potrzebny.

 

Personel musi używać nowych środków ochrony osobistej za każdym razem kiedy ma kontakt z pacjentami, co sprawia, że ich zużycie w czasie pandemii wzrosło o kilkadziesiąt razy.

Szpital otrzymał między innymi 4 tysiące sztuk rękawic, 2,5 tysiąca maseczek czy 750 kombinezonów ochronnych.

 

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content