play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tytoniowa wpadka w Gliwicach

today19 czerwca 2020

Background

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zlikwidowali nielegalną krajalnię tytoniu w Gliwicach. Na gorącym uczynku zatrzymano 37-latka, który w garażu obsługiwał maszynę do krojenia przerabiającą liście tytoniu na krajankę.

Policjanci z Wydziału do Walki z przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach ustalili, że w Gliwicach na jednej z posesji działa nielegalna krajalnia tytoniu. W czwartek, śledczy wkroczyli do akcji i w garażu na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa zatrzymali 37-latka.

Mężczyzna obsługiwał właśnie maszynę produkującą krajankę tytoniową. W sumie śledczy przejęli ponad tonę liści, krajankę, a także zabezpieczyli urządzenie, noże oraz sprzęt służący do konfekcjonowania wyrobów akcyzowych. Wstępnie śledczy szacują straty straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku na kwotę 600 tys.zł. Postępowanie w sprawie prowadzą policjanci z Komendy |Miejskiej Policji w Gliwicach. Za wytwarzanie bez wymaganego zezwolenia oraz przechowywanie nielegalnych wyrobów akcyzowych grozi kara do 3 lat wiezienia.

źródło/foto: Śląska Policja

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content