play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tarnowskie Góry: Policyjny pościg za motocyklistą. Zatrzymał go dopiero upadek

today7 września 2021

Background

Tarnogórscy policjanci prowadzili pościg za kierowcą motocykla, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierujący kawasaki uciekając przed mundurowymi zagrażał innym kierowcom. Stróże prawa zatrzymali uciekiniera, kiedy zahaczył motocyklem o samochód audi i wywrócił się na rondzie. Teraz 26-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Na ulicy Łowieckiej w Tarnowskich Górach, tarnogórscy wywiadowcy chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego motocyklem marki Kawasaki. Policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali mężczyźnie wyraźny sygnał do zatrzymania. Motocyklista lekceważąc sygnały zaczął gwałtownie przyspieszać, kontynuując jazdę ulicami Tarnowskich Gór. Wywiadowcy poprosili o pomoc dyżurnego jednostki, który do pościgu skierował inne patrole.

W trakcie pościgu policjanci zrównywali się z motocyklistą, wydając mu sygnały do zatrzymania, które kierujący nadal lekceważył. Swoją brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Po kilkuminutowym pościgu motocyklista wjechał na ulicę Powstańców Śląskich, gdzie na rondzie „zahaczył” o samochód marki Audi i wywrócił się, doznając urazu nogi.

Motocyklem kierował 26-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego. Jak się okazało, był trzeźwy. Podczas sprawdzenia jego danych w policyjnych systemach policjanci ustalili, że mężczyzna na początku sierpnia bieżącego roku stracił prawo jazdy uprawniające go do kierowania samochodami, za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Prawa jazdy uprawniającego do kierowania motocyklem w ogóle nie posiadał. Wiedząc o tym, 26-latek chciał uniknąć policyjnej kontroli, dlatego zaczął uciekać.

Mężczyzna już wkrótce usłyszy zarzuty. Mieszkaniec powiatu tarnogórskiego oprócz popełnionych wykroczeń odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Sąd również w takim przypadku może orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres 15 lat.

źródło: UM Tarnowskie Góry 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content