play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Bez kategorii

Uciekali pieszo z Afganistanu i Pakistanu! Dwaj imigranci zatrzymani na Śląsku

today24 września 2021

Background

Policjanci z Pszczyny zatrzymali dwóch obcokrajowców na stacji paliw w miejscowości Piasek. Cudzoziemcy oświadczyli, że musieli uciekać ze swojego kraju, a ich celem podróży była Polska. 18-letni obywatel Afganistanu i 26-letni Pakistańczyk zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Dziś po godzinie 5.00 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie wpłynęło zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy wzbudzili zaniepokojenie zgłaszającego i podejrzewa, że mogą być uchodźcami. Zaalarmowani policjanci natychmiast pojechali na stację paliw w miejscowości Piasek, przy drodze krajowej numer 1 i podjęli działania. Na miejscu mundurowi ustalili, że mężczyźni to 18-letni obywatel Afganistanu i 26-letni Pakistańczyk.

Ujawnieni cudzoziemcy oświadczyli, że musieli uciekać ze swojego kraju w związku z zagrożeniem życia, a ich celem podróży była Polska. Swoją podróż rozpoczęli trzy miesiące temu, początkowo jechali samochodem, a następnie szli pieszo. Wszystko, co mieli przy sobie młodzi mężczyźni to tylko plecak i nadzieja na lepsze jutro. Mężczyźni zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej z placówki w Bielsku-Białej, gdzie zostanie udzielona im pomoc.

Uciekali pieszo z Afganistanu i Pakistanu! Dwaj imigranci zatrzymani w Pszczynie

źródło: policja 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content