play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Zostali złapani w ciągu godziny

today6 marca 2020

Background

Uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Zostali złapani w ciągu godziny. Natychmiast zareagowali policjanci w sprawie pięciu nastolatków, którzy zdecydowali się na ucieczkę z ośrodka wychowawczego w Krupskim Młynie.

Zaledwie godzina „na wolności”

Do zdarzenia doszło w czwartek. Kilka minut po 11.00 powiadomiono policję o ucieczce pięciu wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Krupskim Młynie. Chłopcy w wieku od 15 do 17 lat mieli próbować dotrzeć do Tarnowskich Gór autobusem. Faktycznie byli na przystanku, lecz na widok personelu Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego uciekli. Policjanci z Tworoga dalej przeszukiwali teren i po upływie około pół godziny, na ulicy Tarnogórskiej w Potempie zauważyli wychodzące z zarośli dwie osoby, których wygląd odpowiadał rysopisowi uciekinierów.

Ucieczka do lasu

Zaskoczeni widokiem radiowozu i policjantów chcących ustalić ich tożsamość, młodzi ludzi chcieli uciec do pobliskiego lasu. Po krótkim pościgu młodzieńcy zostali zatrzymani. Kilkanaście minut później na ulicy Polnej w Potempie policjanci zauważyli trzech pozostałych wychowanków ośrodka. Podobnie jak ich koledzy, młodzieńcy zaczęli uciekać do lasu, jednak podczas pieszego pościgu szybko zostali zatrzymani. Doprowadzeni do placówki uciekinierzy, którymi okazali się 15-letni oraz dwóch 16 i 17-letni wychowankowie, w niespełna godzinę trafili do ośrodka, z którego uciekli.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content