play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

100 karmników pojawi się wkrótce w Tarnowskich Górach. Zbudują je uczniowie

today13 grudnia 2021

Background

Zaprojektowali, a teraz będą budować. 100 oryginalnych karmników pojawi się wkrótce w Tarnowskich Górach. Wszystko za sprawą tak zwanej współpracy „trójstronnej”.

Od karmników rozpoczynają swoją przygodę z architekturą i „budowlanką”. Uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach mają przed sobą nie lada wyzwanie. Będą budować karmniki dzięki współpracy jaką szkoła nawiązała z  Castoramą i Urzędem Miasta.

-Castorama dostarczy nam materiały, uczniowie zbudują z nich karmniki, a magistrat rozlokuje je na terenie miasta – mówi Elżbieta Pańta, nauczyciel w Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach.

Prototyp już powstał. Jest projektu i autorstwa uczniów: Igora Kurzaka i Mateusza Taraszczuka.

-Karmniki będą składać się przede wszystkim z dachu i podstawy, która obudowana będzie w dwa romby. Postawiliśmy na dizajn, żeby nasze karmniki wyróżniały się spośród tych tradycyjnych. To jest taka satysfakcja architekta. Architekt jadąc przez miasto widzi obiekty, które zaprojektował. W naszym przypadku będzie podobnie, chodź oczywiście na mniejszą skalę – mówią Radiu Piekary uczniowie tarnogórskiej „budowlanki”.

Co ważne, budowa karmników to nie ostatnia inicjatywa Zespołu Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach. W niedalekiej przyszłości w mieście pojawią się także budki lęgowe dla jerzyków, hotele dla owadów czy budki dla jeży.

Fot: Archiwum ZSBA

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content