play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Uczniowie wrócili z Włoch do Tarnowskich Gór. Mamy oświadczenie Starostwa

today25 lutego 2020

Background

Uczniowie z Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej imienia Goduli w Tarnowskich Górach wrócili z Włoch do domu. Teraz, jak usłyszała reporterka Radia Piekary, będą poddani obserwacji. Ta będzie trwała dwa tygodnie.

Na Facebook’u Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach czytamy:

29 uczniów z Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. Karola Goduli w Tarnowskich Górach wróciło dziś bezpiecznie do swoich domów. Uczniowie i ich opiekunowie są zdrowi i nikt z nich nie ma objawów zakażenia koronawirusem. Od 8 lutego br. uczniowie przebywali w Reggio Emilia w Lombardii, gdzie uczestniczyli w wymianie młodzieży z programu Erasmus. Mimo że gmina Reggio Emilia, w której przebywała grupa, nie należy do listy zamkniętych obszarów, organ prowadzący podjął decyzję o skróceniu pobytu młodzieży we Włoszech.

Zgodnie z zaleceniem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Bytomiu uczniowie oraz nauczyciele, którzy wrócili z Włoch, pozostaną przez okres 14 dni w swoich domach.

Wszelkie ostrzeżenia oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego:

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Wracają z Włoch i od razu  kwarantanna. Taki los czeka uczniów Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej imienia Goduli w Tarnowskich Górach, którzy wracają z zagrożonego regionu w północnej Italii. W tej sprawie do redakcji Radia Piekary napływa sporo wiadomości i telefonów od przerażonych rodziców. – Nie wiemy co mamy zrobić. Nasze dzieci trafią do domu bez żadnego przebadania przez lekarza – mówią nam opiekunowie.

Młodzi ludzie będą w domach wcześniej niż planowano w związku z koronawirusem, którego wykryto u ponad dwustu osób w kilku regionach Włoch. Odnotowano 7 zgonów. Uczniowie z Tarnowskich Gór byli tam w ramach europejskiego programu wymiany i pracowali u lokalnych pracodawców. Teraz dwa tygodnie spędzą w domach. Gabriela Kokott-Drzyzga rozmawiała już wczoraj z ich rodzicami.

  • cover play_arrow

    Uczniowie wrócili z Włoch do Tarnowskich Gór. Mamy oświadczenie Starostwa Redakcja Radia Piekary

Do tej sytuacji odniosła się także Izabela Szczuka z Bytomskiego Sanepidu, opisując jak wygląda procedura podczas kwarantanny, którą przejdą uczniowie.

  • cover play_arrow

    Uczniowie wrócili z Włoch do Tarnowskich Gór. Mamy oświadczenie Starostwa Redakcja Radia Piekary

Dodajmy, że podejrzenia pojawiły się również na Podbeskidziu. Do szpitala wojewódzkiego w Bielsku-Białej zgłosiła się kobieta z objawami grypy., która dopiero co wróciła z Rzymu. Pacjentka jest teraz w szpitalu na oddziale zakaźnym w Chorzowie.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content