play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Udawali mundurowych i okradli staruszków

today24 września 2020

Background

Podawali się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji i okradli staruszków, między innymi w Katowicach, Opolu i Krakowie. Jest akt oskarżenia przeciwko Mariuszowi Sz. i Pawłowi M. Ci stosowali znaną metodę „na policjanta”.

Udawali mundurowych, dzwonili do starszych osób, mówiąc że ich zdeponowane w banku pieniądze są zagrożone. Dwóch złodziei objętych aktem oskarżenia. Działali w całej Polsce, między innymi w Katowicach, Opolu, Krakowie, Poznaniu i Olsztynie. Sprawcy podawali się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji wykonujących działania polegające na rozpoznawaniu i zwalczaniu przestępczości zorganizowanej w sektorze bankowym, w których zagrożone są pieniądze zdeponowane w bankach oraz inne posiadane mienie.

Wyłudzili spore pieniądze

W ten sposób wyłudzili ponad 750 tysięcy złotych. W części przypadków sprawcy wyszarpywali pokrzywdzonym pieniądze siłą i uciekali. Działali w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz uczynili sobie z popełnienia przestępstw stałe źródło dochodu.

Środki zapobiegawcze

Jeden ze złodziei został już tymczasowo aresztowany, drugi został objęty policyjnym dozorem i ma zakaz opuszczania kraju. Zabezpieczono też ich majątek na poczet przyszłych kar.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content